Oświetlenie muzealne

Oświetlenie muzealne

Oświetlenie eksponatów muzealnych to trudna sztuka kompromisu pomiędzy wrażeniem wizualnym a wymogami konserwacji. Oferowane przez nas oświetlenie pozbawione jest promieniowania UV i IR – pozwala oświetlić eksponaty w bezpieczny dla nich sposób, zapewniając przy tym pełną kontrolę nad światłem oraz doskonałe odwzorowanie kolorów dzięki CRI 90+.

Oświetlenie światłowodowe Roblon

Roblon Light Tube

Oprawy oświetleniowe Roblon Light Tube

Małe, eleganckie i dyskretne słupki oświetleniowe. Niezastąpione wszędzie tam, gdzie chcemy aby lampy były niewidoczne i jednocześnie skuteczne. Spokojny i subtelny skandynawski design nie zakłóca obserwowania oświetlanych przedmiotów. Do bardziej wymagających zastosowań posiadamy w ofercie „młodszą siostrę”, czyli Jewellery Tube, która dodatkowo ma możliwość regulacji kąta i kierunku świecenia.
WWW PDF

Roblon XPO

System oświetlania Roblon XPO

Wszechstronny system oświetleniowy umożliwiający stworzenie świetlnego tła i jednoczesne punktowe oświetlanie obiektów. Ruchome głowice umożliwiają precyzyjną regulację kąta świecenia. System można dowolnie konfigurować – możliwy jest montaż poziomy i pionowy, oświetlenie może być rozpięte pomiędzy ścianami gabloty lub stać jako samodzielna konstrukcja. Odpowiednio dobrane optyki, światłowody oraz dyskretne generatory światła pozwalają oświetlić nawet najcenniejsze eksponaty w bezpieczny i wyrafinowany sposób, spełniając przy tym wszystkie wymagania oświetleniowe.
WWW PDF

Roblon Nova

Oprawy oświetleniowe Roblon Nova

Oprawa światłowodowa typu „downlight”, przeznaczona do montażu w suficie gabloty. Nova umożliwia regulację kąta i kierunku świecenia wiązki świetlnej. Steffen Smelling projektując Novę nie zapomniał przy tym o perfekcyjnym wyglądzie, a Roblon zrealizował projekt z dbałością o najmniejsze detale. Oprawa dostępna jest w kilku opcjach kolorystycznych.
WWW PDF

Roblon Framing

Oprawy oświetleniowe Roblon Framing Spot

Genialna oprawa kadrująca światło – bez problemu możemy „przyciąć” oświetlenie do dowolnego, czworokątnego kształtu, pozostawiając resztę przestrzeni nieoświetloną. Zasilana światłowodem pozostaje chłodna w dotyku co pozwala no sprawne i bezproblemowe kadrowanie strumienia światła. Oprawa Framing ma też kuzyna Gobo, który wyświetli dowolny kształt światła na ścianie, podłodze lub każdej innej powierzchni.
WWW PDF

Roblon Bebop

Oprawy oświetleniowe Roblon Bebop

Wielozadaniowa oprawa światłowodowa typu downlight. Po złożeniu wygląda i działa jak tradycyjna oprawa, ale za sprawę jednego ruchu ręki może przekształcić się w oprawkę z regulowaną wiązką światła. Tak jak większość produktów Roblon, występuje w kilku wersjach kolorystycznych.
WWW PDF



Oświetlenie LED Roblon do gablot

Roblon Curvus 1r

Lampy LED Roblon Corvus 1r

Oprawa ma dokładnie wszystko to, co musi mieć wszechstronny downlight – estetyczne wykonanie, możliwość precyzyjnej regulacji wiązki światła dzięki ruchomym głowicom i wymiennej optyce oraz najwyższą jakość wykonania. Oprócz powyższych, jako jedyna z nielicznych opraw LED, ma możliwość łatwej wymiany źródła światła!
WWW PDF

Roblon Curvus 3r

Lampy LED Roblon Corvus 3r

Większy i mocniejszy brat Corvousa 1r – ma dokładnie te same zalety co Corvus 1r ale świeci trzy razy mocniej, pozwalajac oświetlić większe obiekty i powierzchnie.
WWW PDF

Roblon Pyxis 3r

Lampy LED Roblon Pyxis 3r

Seria opraw Pyxis to doskonałe downlighty z perfekcyjnymi parametrami światła i pięknym wyglądem. Cechą charakterystyczną są diody umieszczone w jednej linii. Pod względem technicznym wyróżnia się możliwością łatwej wymiany optyk i źródeł światła.
WWW PDF

Roblon Libra

Lampy LED Roblon Libra

Smukły słupek z jednym, dwoma lub trzema punktami świetlnymi. Zaprojektowany tak, aby wydobyć wszelkie szczegóły z oświetlanych eksponatów. Jest doskonałym narzędziem do oświetlania, przystosowany głównie do pracy w muzeum. Regulowana głowica w wielu płaszczyznach umożliwia ustawienie wiązki światła dokładnie tam gdzie jest potrzebna. Wymienne reflektory dokładnie kierunkują światło tak, aby nie świecić poza wyznaczonymi obszarami. Jakość światła i bezpieczeństwo są dokładnie takie same, jak we wszystkich produktach Roblona.
WWW PDF

Roblon XPO LED

Lampy Roblon XPO LED

Pionowo, poziomo, na wąskich lub grubych słupkach, zwieszany, rozpięty między ściankami gabloty – na tyle sposobów może być montowany diodowy liniowy system oświetlenia Roblon XPO LED. Jest w pełni konfigurowalny – możemy ustalić barwę światła, ilość diod, a nawet kolor obudowy. Japońskie LED-y Nichia gwarantują doskonałe parametry światła.
WWW PDF



Oświetlenie LED Altatensione

Altatensione Flat 1X Magellano LV Track

Lampa LED Altatensione Flat 1X LV Track

Seria o bardzo charakterystycznym i ascetycznym wzornictwie. Dostępne są wersje montowane w sufit, na szynę Eurotrack lub niskonapięciową Magelano, zwieszane oraz montowane na ścianę. Ze względu na swoje wybitne parametry oświetleniowe oraz wygląd, znakomicie nadają się do stosowania w muzeach, ale również doskonale spisują się na witrynach sklepowych. Wersja na szynę niskonapięciową 12VDC.
WWW PDF

Altatensione Flat Luna 2X

Lampa LED Altatensione Flat Luna 2X

Seria o bardzo charakterystycznym i ascetycznym wzornictwie. Dostępne są wersje montowane w sufit, na szynę Eurotrack lub niskonapięciową Magelano, zwieszane oraz montowane na ścianę. Ze względu na swoje wybitne parametry oświetleniowe oraz wygląd, znakomicie nadają się do stosowania w muzeach, ale również doskonale spisują się na witrynach sklepowych. Wersja na szynę Eurotrack z dwoma regulowanymi głowicami.
WWW PDF

Altatensione Flat 1X Adj

Lampa LED Altatensione Flat 1X Adj

Seria o bardzo charakterystycznym i ascetycznym wzornictwie. Dostępne są wersje montowane w sufit, na szynę Eurotrack lub niskonapięciową Magelano, zwieszane oraz montowane na ścianę. Ze względu na swoje wybitne parametry oświetleniowe oraz wygląd, znakomicie nadają się do stosowania w muzeach, ale również doskonale spisują się na witrynach sklepowych. Lampa bez ramki wpuszczana w sufit z wysuwaną i regulowaną głowicą.
WWW PDF

Altatensione Flat 2X Untrimed

Lampa LED Altatensione Flat 2X Untrimed

Seria o bardzo charakterystycznym i ascetycznym wzornictwie. Dostępne są wersje montowane w sufit, na szynę Eurotrack lub niskonapięciową Magelano, zwieszane oraz montowane na ścianę. Ze względu na swoje wybitne parametry oświetleniowe oraz wygląd, znakomicie nadają się do stosowania w muzeach, ale również doskonale spisują się na witrynach sklepowych. Lampa bez ramki wpuszczana w sufit.
WWW PDF



Oświetlenie LED Roblon

Roblon Cube 01

Lampa LED Roblon Cube 01

Elegancka, dobra i energooszczędna. Seria Cube nawiązuje do modnych kwadratowych lamp na źródła światła QR111 lub AR111. Pasują do nowoczesnych wnętrz, a parametry świetlne pozwalają na stosowanie w miejscach, gdzie światło musi być perfekcyjne. Wersja z 1 źródłem światła.
WWW PDF

Roblon Cube 02

Lampa LED Roblon Cube 02

Elegancka, dobra i energooszczędna. Seria Cube nawiązuje do modnych kwadratowych lamp na źródła światła QR111 lub AR111. Pasują do nowoczesnych wnętrz, a parametry świetlne pozwalają na stosowanie w miejscach, gdzie światło musi być perfekcyjne. Wersja z 2 źródłami światła.
WWW PDF

Roblon Cube 03

Lampa LED Roblon Cube 03

Elegancka, dobra i energooszczędna. Seria Cube nawiązuje do modnych kwadratowych lamp na źródła światła QR111 lub AR111. Pasują do nowoczesnych wnętrz, a parametry świetlne pozwalają na stosowanie w miejscach, gdzie światło musi być perfekcyjne. Wersja z 3 źródłami światła.
WWW PDF

Roblon Cube 04

Lampa LED Roblon Cube 04

Elegancka, dobra i energooszczędna. Seria Cube nawiązuje do modnych kwadratowych lamp na źródła światła QR111 lub AR111. Pasują do nowoczesnych wnętrz, a parametry świetlne pozwalają na stosowanie w miejscach, gdzie światło musi być perfekcyjne. Wersja z 4 źródłami światła.
WWW PDF

Roblon Track 01

Lampa LED Roblon Track 01

Pozornie zwykła lampa na szynę Eurotrack, a tak naprawdę w jej obudowie kryją się Japońskie diody Xicato XSM Artist z współczynnikiem oddawania barw CRI 98 dla 8 kolorów, CRI 97 mierzonym dla 14 kolorów. Co w praktyce oznacza światło praktycznie identyczne z naturalnym. Można? Można!
WWW PDF



Zastosowanie

  • oświetlenie gablot
  • galerie
  • muzea
  • wystawy

1. Natężenie światła i czas ekspozycji – czyli nie za jasno, nie za długo

Dla bardzo lekkich, wrażliwych materiałów, takich jak papier, akwarele, farbowane pióra czy bursztyn, poziom światła nie powinien przekraczać 50 luksów. Dla odporniejszych materiałów, jak na przykład obrazy olejne, skóra czy przedmioty z drewna, poziom wynosi 200 luksów. Wartości te odnoszą się do czasu ekspozycji odpowiadającemu zwyczajnym godzinom otwarcia muzeum (40-45 godzin tygodniowo). Jeśli wartość w luksach wzrasta, należy odpowiednio zredukować czas ekspozycji, ponieważ uszkodzenia fotochemiczne zależą nie tylko od poziomu światła, lecz również od czasu ekspozycji – jak w przypadku filmu fotograficznego.

2. Poziom odwzorowania kolorów – czyli „Czy niebieski to czerwony?”

W przypadku oświetlania obiektów muzealnych współczynnik CRI (wpółczynnik oddania barw) musi wynosić co najmniej 90. Wrażliwość oka na kolory zmienia się przy niższych poziomach światła. Przy niższym natężeniu światła barwy odbieramy jako bardziej niebieskie. Przy 50 luksach temperatura barwy światła powinna wynosić 2500-2800 kelwinów, przy 200 luksach 3500 kelwinów.

3. Promieniowanie UV – czyli wróg numer jeden

Dopuszczalna zawartość ultrafioletu w stosowanym świetle wynosi 75mikrowatów/lumen. Rekomendowany poziom jest jednak znacznie niższy, ponieważ tego rodzaju promieniowanie jest bardzo szkodliwe.

4. Promieniowanie podczerwone – czyli może być za gorąco

Promieniowanie podczerwone w świetle musi być ograniczone do absolutnego minimum, ponieważ powoduje ono wzrost temperatury, a w rezultacie wysuszanie obiektów. Jeśli można minimalizować wzrost ciepła, pozwala to również drastycznie ograniczać konieczność korzystania z wyjątkowo energochłonnych urządzeń klimatyzacyjnych.

5. Refleksy i odbicia – czyli ładne, ale nic nie widać

Dobre światło nie wywołuje nieprzyjemnych czy oślepiających refleksów. Odnosi się to zarówno do refleksów ze źródeł światła, jak i bezpośrednich bądź pośrednich refleksów światła dziennego. Analizując niewygody jakie mogą sprawiać refleksy należy pamiętać, iż goście muzeum mają różny wzrost, tak więc oglądają obiekty pod różnym kątem.

6. Planowanie ekspozycji – czyli jak lubić muzea

Istotną sprawą jest rozplanowanie wystaw muzealnych w taki sposób, aby osoba odwiedzająca nie doświadczała drastycznych zmian kontrastu przy przejściu z jednej sali ekspozycyjnej do następnej. Jeśli to tylko możliwe, odwiedzający powinien doświadczać stopniowej zmiany poziomu światła w drodze do wystawy. Oko potrzebuje więcej czasu aby dostosować się od światła do mroku, niż w odwrotną stronę.

7. Odpowiedni kąt – czyli światło może być przyjacielem

Sposób rozplanowania oświetlenia zależy od tego, co powinno się pokazać i podkreślić. Bezpośrednie światło punktowe da mocne cienie, wyraźne kontury i fakturę. Rozproszone światło zamaże kontury i faktury, tworząc tym samym wrażenie spokoju, służące choćby do podkreślenia kolorów. Polecamy zapewnianie równowagi oraz unikanie ostrych kontrastów pomiędzy wystawami a ich otoczeniem (gdy wystawa ma na przykład miejsce w ciemnej sali). Jeśli te wskazówki zostaną wykorzystane, większość osób doświadczy faktur, kolorów i szczegółów wystawianych obiektów, a uszkodzenia przedmiotów zostaną ograniczone do minimum.

Muzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA

Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/S

Muzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/SMuzeum Sztuki w Cleveland, Ohio, USA<br />$Zdjęcia: John Rae dla Roblon A/S


Muzeum Zamkowe w Malborku

Oświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin Krysiński

Oświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin KrysińskiOświetlenie wystawy „Bursztynowe konteksty”, projekt oświetlenia: Alfa-Zeta, zdjęcia: Marcin Krysiński


Malek National Museum, Iran

Zdjęcia: Hooman Kamali dla Roblon A/S

Malek National Museum, Iran<br />Zdjęcia: Hooman Kamali dla Roblon A/SMalek National Museum, Iran<br />Zdjęcia: Hooman Kamali dla Roblon A/SMalek National Museum, Iran<br />Zdjęcia: Hooman Kamali dla Roblon A/SMalek National Museum, Iran<br />Zdjęcia: Hooman Kamali dla Roblon A/SMalek National Museum, Iran<br />Zdjęcia: Hooman Kamali dla Roblon A/S


Annigoni Museum, Villa Bardini, Florence

Francesco Messina - „Myths and seasons in the 20th century”, architekt: Luigi Cupellini

Annigoni Museum, Villa Bardini, Florence<br />Francesco Messina - „Myths and seasons in the 20th century”, architekt: Luigi CupelliniAnnigoni Museum, Villa Bardini, Florence<br />Francesco Messina - „Myths and seasons in the 20th century”, architekt: Luigi CupelliniAnnigoni Museum, Villa Bardini, Florence<br />Francesco Messina - „Myths and seasons in the 20th century”, architekt: Luigi CupelliniAnnigoni Museum, Villa Bardini, Florence<br />Francesco Messina - „Myths and seasons in the 20th century”, architekt: Luigi Cupellini


Midtsonderjyllands Museum, Gram, Denmark

© Roblon A/S

Midtsonderjyllands Museum, Gram, Denmark<br />© Roblon A/SMidtsonderjyllands Museum, Gram, Denmark<br />© Roblon A/SMidtsonderjyllands Museum, Gram, Denmark<br />© Roblon A/SMidtsonderjyllands Museum, Gram, Denmark<br />© Roblon A/SMidtsonderjyllands Museum, Gram, Denmark<br />© Roblon A/SMidtsonderjyllands Museum, Gram, Denmark<br />© Roblon A/SMidtsonderjyllands Museum, Gram, Denmark<br />© Roblon A/SMidtsonderjyllands Museum, Gram, Denmark<br />© Roblon A/S


Moesgaard Museum, Denmark

© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/S

Moesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/SMoesgaard Museum, Denmark<br />© 2008 Roblon A/S, zdjęcia: Torben Morsø dla Roblon A/S


Museum Primo Conti: new opening

Museum Primo Conti: new openingMuseum Primo Conti: new openingMuseum Primo Conti: new openingMuseum Primo Conti: new opening


The National Museum, Copenhagen, Denmark

Zdjęcia: Christina Hauschildt

The National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina HauschildtThe National Museum, Copenhagen, Denmark<br />Zdjęcia: Christina Hauschildt


Randers Cultural History Museum, Denmark

Zdjęcia: Aalborg Reklamefoto

Randers Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg ReklamefotoRanders Cultural History Museum, Denmark<br />Zdjęcia: Aalborg Reklamefoto


Salt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA

© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/S

Salt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/SSalt Lake 2002 Olympic Winter Games Museum, Utah, USA<br />© 2008 Douglas Barnes, zdjęcia: Douglas Barnes dla Roblon A/S


The Turkish Chamber, Dresden Castle, Germany

Projekt oświetlenia i zdjęcia: Heinz Werner Hellweg dla Zumtobel

The Turkish Chamber, Dresden Castle, Germany<br />Projekt oświetlenia i zdjęcia: Heinz Werner Hellweg dla ZumtobelThe Turkish Chamber, Dresden Castle, Germany<br />Projekt oświetlenia i zdjęcia: Heinz Werner Hellweg dla ZumtobelThe Turkish Chamber, Dresden Castle, Germany<br />Projekt oświetlenia i zdjęcia: Heinz Werner Hellweg dla ZumtobelThe Turkish Chamber, Dresden Castle, Germany<br />Projekt oświetlenia i zdjęcia: Heinz Werner Hellweg dla ZumtobelThe Turkish Chamber, Dresden Castle, Germany<br />Projekt oświetlenia i zdjęcia: Heinz Werner Hellweg dla ZumtobelThe Turkish Chamber, Dresden Castle, Germany<br />Projekt oświetlenia i zdjęcia: Heinz Werner Hellweg dla Zumtobel


Kaplica w kościele na Teofilowie w Łodzi

Projek: Alfa-Zeta

Kaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-ZetaKaplica w Kościele na Teofilowie w Łodzi<br />Projekt oświetlenia: Alfa-Zeta

Masz pytania? Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami.

Strona korzysta z plików cookies. Jeśli nie zgadzasz się na korzystanie z plików cookies, możesz wyłączyć ich obsługę
w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji w Zasadach korzystania i polityce prywatności.